Mikrovalovni prenos
Dostopovno omrežje tretje in četrte generacije
Mobilni operaterji skušajo slediti naraščajočemu povpraševanju po vse hitrejšem paketnem prenosu podatkov. Kljub temu pa morajo hkrati delovati preostale bazne postaje druge generacije. To pa pomeni, da je v večini primerov potrebno delovanje tako TDM kot paketnega mikrovalovnega prenosnega sistema. Pogosto se lahko zgodi, da obstajajo vozlišča in bazne postaje, ki jih je nemogoče doseči z optičnimi vlakni.
VečMikrovalovne radijske povezave v naftni industriji - Data and Voice Transmission Along Gas Pipes
Naftovodi in plinovodi so zelo specifičen del gospodarstva. Polaganje optičnih vlaken vzdolž takih cevovodov se lahko izkaže za zelo nevarno. V okoljih kot je npr. Sibirija lahko optična vlakna poškoduje že permafrost. Ravno tako so optični kabli izpostavljeni gradbenim delom, ki se pogosto izvajajo v bližini plinskih in naftnih cevovodov.
VečMikrovalovne radijske povezave v distribuciji električne energije
Omrežna infrastruktura sistemov za proizvodnjo in distribucijo električne energije mora biti zelo zanesljiva, saj mora zagotavljati nenehen nadzor in daljinsko upravljanje celotnega sistema. V našem podjetju se zavedamo pomembnosti teh sistemov, zato smo naše optične in radio telekomunikacijske sisteme nadgradili z dodatnimi funkcionalnostmi.
VečVarnostni mikrovalovni prenosni sistemi za podjetja
Mikrovalovi so najboljša izbira za zagotavljanje hitrega prenosa podatkov v primeru naravnih nesreč, nepredvidenih ali izjemnih dogodkov izven urbanih naselij. Potresi, poplave, zemeljski plazovi in druge naravne nesreče ali vojne razmere terjajo hitro postavitev centrov za nujno delovanje na različnih rezervnih lokacijah. Ti zasilni centri imajo s pomočjo mikrovalovnih povezav stalen dostop do strežnikov s podatkovnimi bazami, ki so nujno potrebne za delovanje.
VečMikrovalovni prenos v pogojih, ko ni optične vidljivosti
V posebnih pogojih, ko optična vidljivost ni možna, si pomagamo z Aktivnim repetitorjem. Njegova majhna poraba omogoča, da ga lahko napajamo s pomočjo sončnih celic. Tako ne potrebujemo omrežnega napajanja in ne zgradbe, saj solarni napajalni sistem, lahko montiramo na stolp.
Več